Sebnem FeRaH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sebnem FeRaH

Sebnem Ferah ~~ forumonline.biz

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Aykan İlkan

YazarMesaj
Admin
Admin

Aykan İlkan Empty
MesajKonu: Aykan İlkan   Aykan İlkan Icon_minitimeC.tesi Ekim 20, 2007 6:59 pm

4 Şubat 1973 yılında İzmir Karşıyaka'da doğdum. 1974 yılında Kuşadası' na taşındık. Babamın işi gereği 1977 ye kadar orada kaldık. Sonra tekrar İzmire döndük.

1980 yılında, Hakimiyet-i Milliye İlkokulunda okumaya başladım.84 te,İzmir Fatih Kolleji'ne başladım. Bir sene hazırlık sınıfından sonra, 85 te İstanbula taşındık. Kenan Evren Lisesi'nde orta öğrenimime kaldığım yerden devam ettim ve aynı okuldan liseyi bitirerek mezun oldum.
(1978 de, K.S.K. da lisanslı yüzmeye başladım. 80-82 de, kurbağalamada Türkiye'de yaş grubumda en iyi derece bana aitti. 82 yılında sutopuna da başladım. Yüzme ve sutopu hayatımı İstanbul'da Yüzme İhtisas Klübü'nde 87 senesinde noktaladım. Çünkü hayatımda artık davul vardı ve okul ile birlikte üçü yürümemeye başlamıştı.)

Okulda dersler devam ederken, bir yandan da abim Murat'la kurduğumuz Sawdust ile provalar yapıyor,konserlere çıkıyordum. 90 senesinde Amerikalı Blues ve Jazz sanatçısı Larry O'neil ile Etiler Trompet Bar'da çalmaya başladım. Daha sonra Swiss Hotel ve Kemancıda programlara başladık.
Geceleri çaldığım için çoğu sabah okula uykusuz giderdim Smile

1992 ye geldiğimizde, üniversite sınavı heyecanı, İstanbul Teknik Üniversitesi Ekonometri Bölümünü kazanmamla son buldu. Bir yandan da Kargo grubunu kurmuştuk (93 senesinde "Sil Baştan" albümünü kaydederek konserlere başladık ) .

Okul yaşantımı bir şekilde sürdürmeye çalışırken,devamsızlıktan okulumu bırakmak durumunda kaldım çünkü beni ençok mutlu eden şeye daha fazla vakit ayırıyordum.Hiçbirşey,davula olan bağlılığımın önüne geçemiyordu.Hayatımda sadece müzik vardı artık. 1996 yılına kadar Cherokee, Mr.No adlı bar gruplarıyla programlar yaptık. 96 da Şebnem Ferah ile çalışmaya başladım. Artık herşey daha profesyonel bir hal almıştı elbette. Konserler, kayıtlar, klipler. "Kadın", "Artık Kısa Cümleler Kuruyorum", "Perdeler","Kelimeler Yetse", "Can Kırıkları" derken muhteşem bir on yılı devirmişiz.

Nice 10 yıllara !..

2006 Eylülünde Florya'da, Özel bir dersanede davul dersleri vermeye başladım.Çok keyifli geçiyor.Her öğrencimle özel ilgileniyorum. Kendi tekniklerimi ve çalışma metodlarımı öğretiyorum. Müzikle ilgili her konuda bilgilerimi paylaşmaya çalışıyorum Smile
https://sebnemferah.ace.st

Aykan İlkan
1 sayfadaki 1 sayfası